Podsumowanie IV edycji Warszawskiego Salonu Jachtowego

20 października 2019 w Ptak Warsaw Expo zakończyły się prestiżowe targi żeglarskie i sportów motorowodnych – Warszawski Salon Jachtowy. Wydarzenie zgromadziło blisko 150 wystawców, którzy zaprezentowali bogatą ofertę łodzi oraz produktów marine.

IV edycja Warszawskiego Salonu Jachtowego odbyła się między 18 a 20 października. W trakcie tych trzech dni w Ptak Warsaw Expo można było zapoznać się z ofertą od kajaków, łodzi i skuterów wodnych po ekskluzywne jachty żaglowe czy wyjątkowe house-boaty. Nie zabrakło także szerokiej gamy osprzętu i odzieży, a także publikacji książkowych i wyposażenia. W trakcie targów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Swoją ofertę prezentowali zarówno producenci polskich jednostek motorowych i żaglowych, ale także dystrybutorzy stoczni amerykańskich, włoskich czy francuskich. Oprócz tego można było znaleźć łodzie wędkarskie, pontony, sprzęt asekuracyjny i ratowniczy, przyczepy podłodziowe i lawety, a także elektronikę i nawigację. Istotną część wystawy stanowiły również firmy oferujące czartery jachtów i łodzi, a także dostawcy usług, ubezpieczeń i leasingu. Wydarzeniu towarzyszyły liczne premiery, warsztaty i szkolenia, a także spotkania z pasjonatami oraz doradztwo w zakresie zakupów. 

Międzynarodowe Targi Jachtów i Sportów Wodnych w Ptak Warsaw Expo były doskonałą okazją do spotkań i wymiany doświadczeń z obecnymi użytkownikami produktów czy usług firm obecnych na targach, ale także miejscem nawiązania nowych relacji biznesowych i cennych rozmów, w trakcie których potencjalni klienci opowiedzieli o swoich oczekiwaniach i spostrzeżeniach.

Targi to wydarzenie służące przede wszystkim promocji o transakcjom handlowym. Ostatnia odsłona Warszawskiego Salonu Jachtowego po raz kolejny potwierdziła swój potencjał dla rozwoju poszczególnych biznesów, jak i całego rynku. Ogromna przestrzeń wystawiennicza, szerokie ciągi komunikacyjne, a także znakomita lokalizacja Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo stworzyły perfekcyjne warunki pracy dla wystawców. Z kolei łatwe dotarcie do obiektu targowego własnym samochodem lub komunikacją miejską z Warszawy zaledwie w pół godziny sprzyjało wysokiej frekwencji. W trakcie targów w Ptak Warsaw Expo pojawiło się ponad 75 000 odwiedzających.

W dniach 18-20 października 2021 w Ptak Warsaw Expo miały miejsce aż 4 towarzyszące sobie wydarzenia: Warsaw Ski&Outdoor Show, Camper&Caravan Show, Warszawski Salon Jachtowy oraz World Travel Show. To był weekend pełen wrażeń, podczas którego można było przenieść się w świat podróży, sprzętu sportowego i outdoorowego, zobaczyć najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne jachty i łodzie oraz wziąć udział w zlocie caravaningowym!

Kolejna edycja Warszawskiego Salonu Jachtowego odbędzie się w dniach 7-10 października 2021. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!