Podsumowanie Boat Show

Za nami szósta edycja międzynarodowych targów jachtowych, osprzętu jachtowego i sportów wodnych Boat Show!

Poland Boat Show stanowiły jedno z największych wydarzeń prezentujących ofertę producentów łodzi i jachtów oraz wyposażenia marin w Europie. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano ofertę 183 wystawców oraz 210 łodzi i jachtów.

Międzynarodowy charakter targów potwierdziła liczna frekwencja odwiedzających gości, przybywających m.in.: z Niemiec, Węgier, Grecji, Turcji, Hong-Kongu, Austrii, Słowacji i Litwy.

Jak dotąd, nigdzie w Polsce nie można było zapoznać się z równie bogatą ofertą wystawców. Podczas 4 dni targowych swoją ofertę prezentowali producenci i dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, łodzi sportowych, kajaków, rowerów i skuterów wodnych, łodzi wędkarskich, house-boatów, pontonów, sprzętu asekuracyjnego i ratowniczego, przyczep podłodziowych i lawet, a także odzieży żeglarskiej, elektroniki i nawigacji.

Targi Poland Boat Show to także wysoki merytoryczny i ciekawe konferencje.

W tym roku przewidziany został panel dyskusyjny: “Innowacje w zakresie żeglugi morskiej. Kierunki i trendy rozwoju technologii napędów, autonomii oraz bezpieczeństwa i dostępności”.

Rozwój i projektowanie jednostek pływających pod kątem dostępności i bezpieczeństwa, szczególnie dla osób bez doświadczenia żeglarskiego, po urazach, podczas rehabilitacji czy z ograniczeniami fizyczno-kognitywnymi to temat, który okazał się być interesujący zarówno amatorów, jak i profesjonalnych żeglarzy.

Drugiego dnia odbyła się szersza prezentacja kilku projektów, w tym: Katamaran z eko-efektywnym wielopaliwowym układem napędowym,projekt inteligentnego, autonomicznego katamaranu żaglowego, implementujący systemy uczenia maszynowego, projekt jednokadłubowego ekspedycyjnego jachtu żaglowego (typu szkuner) o maksymalnej dostępności i możliwości czynnego żeglowania dla każdego.

W trakcie Targów odbyły się liczne Premiery łodzi, prezentowane przez najbardziej renomowanych szkutników z Polski.

Oto kilka przykładowych premier:
https://boatshow.pl/premiery-jachtowe-2022/
Tegoroczna edycja to 19 457 odwiedzających na 40 000 metrach kwadratowych.